Klimatyzatory kanałowe

 

   Klimatyzator kanałowy to doskonałe rozwiązanie stosowane w budynkach, w których utrzymuje się taką sa temperaturę. Jednostka wewnętrzna może być zawieszona w przestrzeni nad sufitem podwieszanym lub na poddaszu, a powietrze rozprowadzone zostaje przy użyciu kanałów wentylacyjnych zakończonych zaworami powietrznymi, kratkami wentylacyjnymi.

 

Klimatyzator kanałowy jest wyposażony w te same funkcje, które dostępne są w klimatyzatorach naściennych czy podsufitowych. Zaletą klimatyzatora kanałowego jest możliwość montażu w zabudowie. Jednostka wewnętrzna nie jest w żaden sposób widoczna. Klimatyzatory kanałowe można montować wszędzie tam gdzie, jest możliwość rozprowadzenia powietrza za pomocą kanałów wentylacyjnych. Jednostkę wewnętrzną klimatyzatora kanałowego można zamontować podwieszając ją do sufitu w przypadku bardzo wysokich pomieszczeń lub na poddaszach i następnie rozprowadzając kanałami wentylacyjnymi schłodzone lub podgrzane powietrze. Klimatyzatory kanałowe stosuje się wszędzie tam gdzie temperatura we wszystkich pomieszczeniach jest utrzymywana na takim samym poziomie. Większość klimatyzatorów kanałowych ma możliwość sterowania za pomocą pilota zdalnego lub sterownika naściennego. Oferowane przez nas klimatyzatory kanałowe producentów Hilux, LG, Samsung, Mitsubishi Electric, Fujitsu, Galanz, Mistral, Aux, Caldo, Vivax, Aux, posiadają sprężarki o wysokiej wydajności i wysokiej niezawodności. Klimatyzatory kanałowe posiadają w standardzie funkcję chłodzenie, grzanie, osuszanie i wentylację. Klimatyzatory kanałowe oferowane przez naszą firmę posiadają ekologiczny i wydajny czynnik R410A. Dodatkowo klimatyzatory kanałowe w technologii Inverter zapewniają bardziej stabilną temperaturę w pomieszczeniu oraz mniejsze o około 30% zużycie energii elektrycznej.

   Klimatyzatory te dają również możliwość pracy przy niskich temperaturach zewnętrznych. Klimatyzatory kanałowe typu Inverter posiadają sterowane elektroniczne, w których zastosowano sprężarkę o zmiennej mocy dostarczającej zawsze tyle energii chłodniczej lub grzewczej ile w danej chwili jest potrzebne likwidując nadmierne włączanie i wyłączanie sprężarki. 

 

 

 

swiadectwa energetyczne